Tamindir.Com

Tamindir.Com

Caner Bayraktar ve Behlül Göktepe'ye biz sorduk onlar yanıtladılar, buyrun..

Caner Bayraktar ve Behlül Göktepe'yle Tamindir.Com ile ilgili röportaj yaptık.İlk önce Tamindir.Com ve CNT Bilişim hakkında kısa bir bilgi verelim.

Tamindir.ComTAMindir.com, 2004 yılında kurulmuş Türkçe yazılım inceleme ve indirme sitesidir.2006 yılında kurumsallaşıp CNT Bilişim Teknolojisi şirketi bünyesinde geliştirilmesine ve işletilmesine devam edilmektedir. TAMindir.com içeriğine, şirket bünyesindeki içerik yöneticisi çalışanlar dışında, internet ortamından onlarca editör de katkıda bulunuyor. Sitenin dikkat çeken en önemli özelliklerinden biri Türkçe paylaşıma dikkat edilmesi ve İngilizce olan program isimlerini Türkçe olarakta gösterdiğinden ziyaretçileri aradıkları yazılıma kolayca ulaştırabilmektedir.

CNT BilişimTAMindir.Com öncülüğünde 2006 yılında kurulan CNT Bilişim, bugün İzmir'de bulunmaktadır.İnternet lisanslı cd satma, e-ticaret siteleri gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.Kurucusu Caner Bayraktar'dır.

Buyrun röportaja geçelim..Röportaj


1-)Tamindir.Com'u kurma fikri nasıl oluştu ve bu fikir kime ait?

TAMindir.com u kurma fikri Caner Bayraktar'a aittir. Sitenin kurulduğu tarih olan 2004 senesinde ülkemizdeki program sitelerinde birçok eksiklikler vardı. Hem bir kullanıcı hem de bir webmaster olarak bu açığı kapatmak için yola çıkılmış ve halen çalışmalarımız devam etmektedir.. Kullanıcılarımıza en kaliteli ve kesintisiz hizmeti vermek bizi her zaman mutlu eder.

2-)Tamindir.Com'u kurarken hedeflediğiniz kitleye ulaştınız mı?

TAMindir.com kurulum sırasında tamamen amatör olarak ve Türkiye'deki program sektöründe bulunan eksikleri kapatmak için kurulmuştur. Tüm eksikleri bir kullanıcı gözüyle tespit eden Caner Bayraktar kurduğu TAMindir.com program sitesinde bunları düzeltip, gereğini yapmıştır.

3-)Tamindir.Com'un istatistikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Uzun süredir PR5 olan TAMindir.com'un ortalama günlük sayfa gösterimi 750.000 ve günlük ziyaretçi sayısı da 200.000 civarındadır.

4-)İlk kurduğunuzda içeriği oluşturmakta zorlandınız mı?

TAMindir.com ilk kurulduğu yıllarda dışarıdan birçok gönüllü editörün yardımıyla içeriği oluşturuluyordu. Kurucu Caner Bayraktar, dışarıdan siteye destek veren editör arkadaşlarla sıkı bağlar kurarak sitenin içeriğini kısa sürede hızlı bir şekilde geliştirmiştir. Bu gelişimdeki en büyük etkende yine editörler olmuştur.

5-)CNT Bilişimi kurmaya Tamindir.Com'un başarısımı öncü oldu?

Evet TAMindir.com CNT Bilişim'in kurulmasını sağlamıştır, diyebiliriz.

6-)CNT Bilişim'de ofis ortamı nasıl, bahseder misiniz?

CNT Bilişim ofisinde bütün arkadaşlarımız hemen hemen aynı yaşlarda olup henüz çok genç sayılabiliriz. CNT çalışanları ofis dışında da sürekli görüşerek sadece iş arkadaşı olmadıklarını kanıtlamışlardır. Ofisimizde bir konu hakkında herkes görüş bildirebilir ve gerekli olmadıkça patronluk yapan biri olmaz. Ancak şirketimiz büyüdükçe ve yeni arkadaşlar aramıza katılmaya devam ettikçe bu ortamın bozulmaması için daha fazla disipline önem vermeye başladık. Bu bizim için sıkıcı birşey olsa da ilerisi için gerekli diye düşünüyoruz.

Bu röportajdan dolayı Caner Bayraktar ve Behlül Göktepe'ye teşekkür ederiz.

Önemli Not: Bu röportajın kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır!

Bu haber 4989 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 17.11.2009 13:33
Etiketler: , Tamindir.Com
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Tolga Kabataş: 13 Kasım 1972 tarihinde Ankara'da doğan Tolga Kabataş, 1990 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden, 1994 yılında O.D.T.Ü Makina Mühendisliği'nden mezun oldu.Türkiye'nin en işlek alışveriş merkezi GittiGidiyor Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin kurucularından olan Tolga Kabataş, 2005 yılında kurulan Magnet Bilişim Hizmetleri'nin ve Cimri A.Ş.'nin kurucu ortaklarındandır.
Tekno Sözlük
Turbo Boost: Intel firmasının i5 v e i7 işlemci modellerinde sunduğu bu teknolojide ihtiyaç duyulduğunda işlemci hızı belirtilen seviyeye kadar arttırılarak performans arttırımı söz konusudur.
Teknocanavar.Com