Apple, Yüz Tanıma Firmasını Satın Aldı

Apple, Yüz Tanıma Firmasını Satın Aldı

Apple, yeni iPhone modellerinde yüz tanıma teknolojisi üzerinde duracağı görülüyor.

Apple, satın alımlarına İsrail merkezli yüz tanıma teknolojileri üreten bir şirket olan RealFace'i de ekledi. Fakat satın alım işleminin Apple'a ne kadar patladığına dair bir açıklama yapılmıyor.

RealFace, Adi Eckhouse ve Aviv Mader tarafından 2014 kuruldu. Bu şirket yüz tanımlama ve parmak izi tanımlama teknoloji üzerinde çalışıyordu. Satın alım haberlerinin ardından şirketin değeri 1 milyon dolar arttı.
br> Yeni çıkacak olan iPhone modellerinde yüz tanıma sistemini kullanması beklenen Apple'ın ek olarak Touch ID'den de vazgeçeceği söylentiler arasındaydı.

Bu haber 516 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 20.02.2017 23:11
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Sergey Brin: Stanford'da doktora yaparken, arkadaşı Larry Page ile birlikte Google arama motorunu yaptı ve Google şirketini kurdu. Hâlen Teknoloji başkanı ve yönetim kurulu üyesi olan Sergey Brin, Forbes'a göre 18,7 milyar dolarlık servetiyle, dünyanın en zengin 100 insanından biridir (32. sırada).
Tekno Sözlük
Overclock: Herhangi bir bilgisayar bileşenin tanımlı olan saat frekansının aksine daha yüksek seviyeye çıkartmak suretiyle bu bileşeni daha hızlı çalışmaya zorlamaktır.
Teknocanavar.Com