Apple, Yüz Tanıma Firmasını Satın Aldı

Apple, Yüz Tanıma Firmasını Satın Aldı

Apple, yeni iPhone modellerinde yüz tanıma teknolojisi üzerinde duracağı görülüyor.

Apple, satın alımlarına İsrail merkezli yüz tanıma teknolojileri üreten bir şirket olan RealFace'i de ekledi. Fakat satın alım işleminin Apple'a ne kadar patladığına dair bir açıklama yapılmıyor.

RealFace, Adi Eckhouse ve Aviv Mader tarafından 2014 kuruldu. Bu şirket yüz tanımlama ve parmak izi tanımlama teknoloji üzerinde çalışıyordu. Satın alım haberlerinin ardından şirketin değeri 1 milyon dolar arttı.
br> Yeni çıkacak olan iPhone modellerinde yüz tanıma sistemini kullanması beklenen Apple'ın ek olarak Touch ID'den de vazgeçeceği söylentiler arasındaydı.

Bu haber 418 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 20.02.2017 23:11
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Tolga Kabataş: 13 Kasım 1972 tarihinde Ankara'da doğan Tolga Kabataş, 1990 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden, 1994 yılında O.D.T.Ü Makina Mühendisliği'nden mezun oldu.Türkiye'nin en işlek alışveriş merkezi GittiGidiyor Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin kurucularından olan Tolga Kabataş, 2005 yılında kurulan Magnet Bilişim Hizmetleri'nin ve Cimri A.Ş.'nin kurucu ortaklarındandır.
Tekno Sözlük
Turbo Boost: Intel firmasının i5 v e i7 işlemci modellerinde sunduğu bu teknolojide ihtiyaç duyulduğunda işlemci hızı belirtilen seviyeye kadar arttırılarak performans arttırımı söz konusudur.
Teknocanavar.Com