Donal Trump Hacklendi!

Donal Trump Hacklendi!

Amerika Birleşik Devletleri'nin kararlarıyla sürekli gündeme oturan başkanı Donald Trump'ın internet sitesi hacklendi.

Özellikle vize yasağıyla gündeme oturan Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump daha önce hackerlar tarafından birkaç kez protesto edilmişti.

Geçtimiz günlerde, askıya alınan vize yasağı kanunundaki ülkeler arasında bulunan Irak'tan bir hacker Donald Trump'ın resmi internet sitesini hacklemeyi başardı.Kimliği belirlenemeyen Iraklı hackerın XSS adı verilen açık türüyle web sitesine sızdığı tahmin ediliyor.

Iraklı hackerın siteye "Irak'tan sevgilerle" mesajı bırakması dikkatleri çekti.

Bu haber 517 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 21.02.2017 18:27
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Serkan Borançılı: 22 Haziran 1971 yılında Ankara'da doğan Serkan Borançılı, 1990 yılında Ankara Yükseliş Koleji'nden, 1994 yılında İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu.1999 yılında Burak Divanlıoğlu ile birlikte ARK Bilgi Teknolojileri şirketini kurdu. GittiGidiyor, 2004 yılı başlarına kadar ARK tarafından yönetildi. Türkiye'nin en işlek alışveriş merkezi GittiGidiyor Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin kurucularından olan Serkan Borançılı, 2005 yılında kurulan Magnet Bilişim Hizmetleri'nin ve Cimri A.Ş.'nin kurucu ortaklarındandır.
Tekno Sözlük
Overclock: Herhangi bir bilgisayar bileşenin tanımlı olan saat frekansının aksine daha yüksek seviyeye çıkartmak suretiyle bu bileşeni daha hızlı çalışmaya zorlamaktır.
Teknocanavar.Com