Apple Park Yakında Açılıyor

Apple Park Yakında Açılıyor

Apple ParkApple, kurucusu Steve Jobs'un projelerinden biri olan Apple Park'ı hayata geçiriyor.

Apple Park, Nisan ayında 708 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulacak. Bu kurulacak olan yeni merkeze 12.000 Apple taşınması hedefleniyor.

Apple Park, Santa Clara Vadisi'nin merkezinde kurulurken kampüsün 260.000 metrekare yer kaplayan halka şeklinde ana binasının tamamı dünyanın en büyük kavisli cam panelleriyle kaplı olması dikkatleri üzerine çekiyor.Daha önce hayatını kaybeden Steve Jobs'un adı Apple Park'taki konferans binasının adı "Steve Jobs Theater" yapılarak yaşatılacak.

Halka açık bir Apple Store ve kafe bulunan bir ziyaretçi merkezi, Apple çalışanlarına özel 9.000 metrekarelik bir spor salonu, güvenlik araştırma ve geliştirme tesislerini de bünyesinde barındırıyor.

Bu haber 519 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 23.02.2017 00:39
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Mark Zuckerberg: Mark Elliot Zuckerberg, 14 Mayıs 1984'de New York eyaletine bağlı Dobbs Ferry'de doğdu. Kendisi bilgisayar programcısı ve İnternet alanında faaliyet gösteren bir işadamıdır. İnternet sosyal ağ sistemi olan Facebook'un kurucusu ve başkanıdır. 2004 yılında Harvard Üniversitesi'nde öğrencilik zamanında Mark Zuckerberg tarafından yürütülen başarılı bir internet projesi olan Facebook şu an 1,5 milyar kullanıcıya sahiptir.
Tekno Sözlük
Overclock: Herhangi bir bilgisayar bileşenin tanımlı olan saat frekansının aksine daha yüksek seviyeye çıkartmak suretiyle bu bileşeni daha hızlı çalışmaya zorlamaktır.
Teknocanavar.Com