ABD, 5G İçin Hazırlanıyor

ABD, 5G İçin Hazırlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde 5G hazırlıkları son süratle devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde iletişim sektörünün önde gelen isimlerinden Verizon tarafından yapılan açıklamaya göre 5G'ye ait teknolojik altyapı çalışmaları nihayete ermek üzere olduğu belirtildi.

Verizon, 5G denemelerini yapmak için Amerika Birleşik Devletleri'nin 11 eyaletini pilot bölge olarak kullanacağını da ifade etti.Verizon, yaptığı açıklamada 5G teknolojisini geliştirirken mikroçip üretici firmalarından Qualcomm Technologies, Samsung, Intel ve Ericsson ile iş birliği yaptığını da aktardı.

Uzmanlar tarafından 5G teknolojisi hayata geçtiğinde cep telefonları ve tabletlerden fiber optik hızıyla internete bağlanarak 4K çözünürlüğünde internetten video yayını yapmanın mümkün olacağı söyleniyor.

Bu haber 816 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 24.02.2017 00:30
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Steve Wozniak: ABD doğumlu bilgisayar mühendisidir. Polonya kökenli bir ailedendir. Steve Jobs'la birlikte Apple Bilgisayar şirketini kurmuştur. 1970'lerdeki kişisel bilgisayar devrimine büyük katkılarda bulunan buluşları ve cihazlarıyla tanınır.
Tekno Sözlük
Overclock: Herhangi bir bilgisayar bileşenin tanımlı olan saat frekansının aksine daha yüksek seviyeye çıkartmak suretiyle bu bileşeni daha hızlı çalışmaya zorlamaktır.
Teknocanavar.Com