Facebook'ya Büyükelçi Atanacak

Facebook'ya Büyükelçi Atanacak

Artık Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji devlerine büyükelçi atanacak.

Danimarka, yakında Facebok, Twitter ve Google gibi sosyal medya devleriyle iletişimi sıkı tutmak için "Teknoloji Büyükelçisi" atayacağını açıkladı.

Kulağa garip gelen bu terim sosyal medyanın ülkeler için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. 


Amerika Birleşmiş Devletleri başta olmak üzere birçok ülkenin Facebok, Twitter ve Google gibi sosyal devleriyle bilgi paylaşımı konusunda sorun yaşıyor.

Danimarka, "Teknoloji Büyükelçisi" atayarak bu tür problemleri aşmayı hedefliyor.

Daha önce de Danimarka Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen’in konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada , "Ülkelerle diplomatik diyalog kurduğumuz gibi, Google, Facebook, Apple gibi teknoloji devleri ile de kapsamlı ilişkiler kurmaya öncelik vermeliyiz" demişti.

Bu haber 723 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 24.02.2017 23:14
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Burak Divanlıoğlu: 6 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da doğan Burak Divanlıoğlu, 1990 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden, 1994 yılında İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 1999 yılında Serkan Borançılı ile ARK Bilgi Teknolojileri şirketini kurdu. GittiGidiyor, 2004 yılı başlarına kadar ARK tarafından yönetildi. Türkiye'nin en işlek alışveriş merkezi GittiGidiyor Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin kurucularından olan Serkan Borançılı, 2005 yılında kurulan Magnet Bilişim Hizmetleri'nin ve Cimri A.Ş.'nin kurucu ortaklarındandır.
Tekno Sözlük
Overclock: Herhangi bir bilgisayar bileşenin tanımlı olan saat frekansının aksine daha yüksek seviyeye çıkartmak suretiyle bu bileşeni daha hızlı çalışmaya zorlamaktır.
Teknocanavar.Com