Facebook'ya Büyükelçi Atanacak

Facebook'ya Büyükelçi Atanacak

Artık Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji devlerine büyükelçi atanacak.

Danimarka, yakında Facebok, Twitter ve Google gibi sosyal medya devleriyle iletişimi sıkı tutmak için "Teknoloji Büyükelçisi" atayacağını açıkladı.

Kulağa garip gelen bu terim sosyal medyanın ülkeler için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. 


Amerika Birleşmiş Devletleri başta olmak üzere birçok ülkenin Facebok, Twitter ve Google gibi sosyal devleriyle bilgi paylaşımı konusunda sorun yaşıyor.

Danimarka, "Teknoloji Büyükelçisi" atayarak bu tür problemleri aşmayı hedefliyor.

Daha önce de Danimarka Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen’in konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada , "Ülkelerle diplomatik diyalog kurduğumuz gibi, Google, Facebook, Apple gibi teknoloji devleri ile de kapsamlı ilişkiler kurmaya öncelik vermeliyiz" demişti.

Bu haber 963 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 24.02.2017 23:14
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Ersan Özer: İnternet girişimcisi, televizyon yazarı, televizyon yönetmeni, gazete yazarı.itiraf.com'u 2004 yılında Siberalem.com ve ideefixe'nin sahibi olan EBİ'ye sattı. itiraf.com'un 1 yıl editörlüğünü devam ettirdi.2005 yılında Gittigidiyor.com'un ortakları ile birlikte, internet projeleri geliştirmek üzere, Magnet Bilişim Hizmetleri'ni kurdu.Bu şirket bünyesinde şehre özel arkadaşlık siteleri olan istanbul.net, ankara.net, izmir.net ve uzmanların videolu anlatımlarına yer verilen Uzmantv projelerini hayata geçirdi.
Tekno Sözlük
SAR Değeri: Akıllı telefonların, vücudumuza yaydığı radyasyon miktarını ifade etmektedir.
Teknocanavar.Com