Mercedes, Araçlarını Geri Çağırıyor!

Mercedes, Araçlarını Geri Çağırıyor!

Mercedes, bazı modellerde baş gösteren marş basmama sorunu nedeniyle araçları geri çağırma kararı aldı.

Alman otomobil devi Mercedes, Amerika'da bulunan 354 bin aracını geri çağırma kararı aldı. Şok eden bu kararın altında araçların marş basmama sorunu olduğu belirtildi.


Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, marşa basma işleminin birkaç kez tekrarlandıktan sonra eğer motor çalışmazsa aracın motor parçalarında erime yada alev alma gibi tehlikelerin olduğu belirtildi.

2015-2017 yılları arasında üretilen C Class, E-Class, CLA modellerini ve GLA ile GLC'nin bazı SUV araçlarını da geri çağıracak. Mercedes, müşterilerinin yetkili noktalara başvurarak parça değişimi yapması gerektiğini bildirdi.

Bu haber 386 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 04.03.2017 14:00
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Burak Divanlıoğlu: 6 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da doğan Burak Divanlıoğlu, 1990 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden, 1994 yılında İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 1999 yılında Serkan Borançılı ile ARK Bilgi Teknolojileri şirketini kurdu. GittiGidiyor, 2004 yılı başlarına kadar ARK tarafından yönetildi. Türkiye'nin en işlek alışveriş merkezi GittiGidiyor Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin kurucularından olan Serkan Borançılı, 2005 yılında kurulan Magnet Bilişim Hizmetleri'nin ve Cimri A.Ş.'nin kurucu ortaklarındandır.
Tekno Sözlük
SAR Değeri: Akıllı telefonların, vücudumuza yaydığı radyasyon miktarını ifade etmektedir.
Teknocanavar.Com