Mercedes, Araçlarını Geri Çağırıyor!

Mercedes, Araçlarını Geri Çağırıyor!

Mercedes, bazı modellerde baş gösteren marş basmama sorunu nedeniyle araçları geri çağırma kararı aldı.

Alman otomobil devi Mercedes, Amerika'da bulunan 354 bin aracını geri çağırma kararı aldı. Şok eden bu kararın altında araçların marş basmama sorunu olduğu belirtildi.


Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, marşa basma işleminin birkaç kez tekrarlandıktan sonra eğer motor çalışmazsa aracın motor parçalarında erime yada alev alma gibi tehlikelerin olduğu belirtildi.

2015-2017 yılları arasında üretilen C Class, E-Class, CLA modellerini ve GLA ile GLC'nin bazı SUV araçlarını da geri çağıracak. Mercedes, müşterilerinin yetkili noktalara başvurarak parça değişimi yapması gerektiğini bildirdi.

Bu haber 578 kez okundu
Yayımlanma Tarihi: 04.03.2017 14:00
Bu habere ait yorum bulunmamaktadır.
Ad Soyad
:
E-posta
:
Güvenlik Kodu
:
Yorum
:
Popüler Haberler
Tekno Video
Tekno Röportaj
Tekno Biyografi
Steve Wozniak: ABD doğumlu bilgisayar mühendisidir. Polonya kökenli bir ailedendir. Steve Jobs'la birlikte Apple Bilgisayar şirketini kurmuştur. 1970'lerdeki kişisel bilgisayar devrimine büyük katkılarda bulunan buluşları ve cihazlarıyla tanınır.
Tekno Sözlük
Overclock: Herhangi bir bilgisayar bileşenin tanımlı olan saat frekansının aksine daha yüksek seviyeye çıkartmak suretiyle bu bileşeni daha hızlı çalışmaya zorlamaktır.
Teknocanavar.Com